Зимова Олімпіада-2014 р. пройде в Сочі
Jul 05,2007 00:00 by npetia
Зимова Олімпіада-2014 р. пройде в Сочі. Фото: РБК-Украина

Російське м. Сочі назване сьогодні Міжнародним олімпійським комітетом (МОК) столицею зимових Ігор 2014 р. Такий підсумок голосування учасників 119 сесії МОК, що відбувся в Гватемалі.

За право провести цю Олімпіаду на фінальному етапі змагалися Сочі, австрійський Зальцбург і корейський Пхенчхан. Перший тур голосування не виявив переможця - в другий тур вийшли Сочі і Пхенчхан.

У процедурі не мали права брати участь ті члени МОК, які представляли Росію, Корею, Австрію, а також Німеччину (у разі перемоги Зальцбурга частина змагань пройшла б в цій країні).

За місяць до сьогоднішнього голосування ступінь підготовки Сочі до проведення Олімпіади оцінювалася МОК як "дуже хороша", тоді як два конкуренти російського міста отримали оцінку "відмінно".

Річ у тому, що в Австрії були побудовані практично всі необхідні для проведення Олімпіади спортивні об'єкти, Пхенчхан також приступив до будівництва, тоді як в російському місті всі стадіони і траси були готові лише на папері. До того ж негативне враження на МОК провели енергетичні аварії, що трапилися на російському курорті в недавньому минулому.

З іншого боку, заявку росіян вигідно відрізняла від конкурентів компактність розташування олімпійських об'єктів, а також всебічна підтримка з боку властей країни. Крім того, ідея проведення Олімпіади в Росії викликала схвалення у населення, чого не можна сказати, наприклад, про Австрію.

Презентацію російського міста відкрив особисто президент Російської Федерації Володимир Путін. Глава держави здивував присутніх у тому числі і тим, що свою промову виголосив англійською, а закінчив виступ французькою мовою.

Відразу ж після того, як стало відомо, що перемогла Росія, в Сочі був влаштований яскравий феєрверк і почалися народні гуляння. Святкування в місті продовжиться до ранку, оскільки сьогоднішній день в Сочі оголошений вихідним днем.

www.rbc.ua