Україна прийме перший в своїй історії Чемпіонат світу
Aug 08,2007 00:00 by npetia
                   

World orienteering
            championship 2007
            Ukraine, Kyiv

       

Чемпионат мира по    спортивному ориентированию 2007
            Украина,    Киев

1

2

World treil-orienteering
            championship 2007
            Ukraine, Kyiv

       

Чемпионат мира по    Трейл-ориентированию 2007,
            Украина, Киев

ПРЕС-РЕЛІЗ

Україна прийме перший в своїй історії Чемпіонат світу

Київ  – 7.08.2007. З 18 по 26 серпня Україна прийме  Чемпіонат світу по спортивному орієнтуванню. Змагання такого рівня будуть  проведені в нашій країні вперше і обіцяють стати однією з цікавих спортивних  подій року.

Ще в  липні 2002 рік XXI конгрес Міжнародної федерації спортивного орієнтування (IOF)  довірив Україні право проведення Чемпіонату світу в Києві. У суперництві з  Данією, Чехією і Угорщиною Україні вперше випала честь організовувати найвищий  форум по цьому виду спорту. До речі, такого права не одержував ні СРСР, ні жодна  пострадянська держава. Також вперше подібні змагання будуть проведені в багатомільйонному  місті – Київ унікальний тим, що складні для орієнтування ландшафтні парки і лісові  масиви знаходяться в межах міської межі.

«Проведення такого  масштабного спортивного форуму – не тільки велика честь для нас, але і визнання  заслуг України в розвитку спортивного орієнтування, - говорить Іван Гейко,  Президент Федерації спортивного орієнтування України. – І ми докладемо всі  зусилля, щоб змагання пройшли відповідно до найвищих світових стандартів».

Участь  в Чемпіонаті світу візьмуть рекордні 43 країни зі всіх 5 континентів – це 350  спортсменів і 110 представників команд. Змагання припускають проведення трьох  кваліфікаційних забігів – спринт, середня і довга дистанції, і чотирьох фіналів  – спринт, середня дистанція, довга дистанція і трейл-орієнтування. Також  програмою Чемпіонату передбачена естафета.

«Арени змагань продумані  так, щоб глядачі могли спостерігати за ходом гонки, - відзначає Іван Гейко. –  Найбільш видовищні етапи, а це, без сумніву, спринт і естафета, пройдуть 25 і  26 серпня в Пирогово і Ботанічному саду, так що всі охочі зможуть повболівати  за наших спортсменів».

Чемпіонат світу в Києві викликав небувалий ажіотаж серед світової спільноти  орієнтувальників. Визнані лідери в спортивному орієнтуванні – команди з  Норвегії, Фінляндії і Швеції, - двічі, а з Швейцарії і Великобританії – тричі  відвідували Київ з метою вивчення місцевості, схожої на майбутні майданчики  боротьби за медалі. В даний час вже акредитовано 55 іноземних журналістів.

«Інтрига щодо того, хто ж  займе призові місця на Чемпіонаті світу, як ніколи висока, - говорить Юрій  Омельченко, перший українець - Чемпіон світу (1995  р., Німеччина). – В  Києві зберуться сильні спортсмени світу, тому легкої боротьби не буде»,  підкреслив він.

Паралельно з так званим «великим» Чемпіонатом світу в Києві відбудеться  Чемпіонат світу по трейл-орієнтуванню, в рамках якого змагатимуться спортсмени  з порушеннями опорно-рухового апарату. Таких учасників реєструвалося 85 чоловік  з 17 країн.